Lär dig Claude – på en förmiddag: Från AI-chatt till arbetsassistent!

ai genererad bild som illustrerar claude med en dataskärm
Datum / Tid


Plats

Ångbåtsbron 1, van 7, Malmö, Sverige

Pris

2 995kr/pers för medlemsföretag i Handelskammaren.
3 995 kr/pers för icke-medlemmar.

Moms tillkommer. Anmälan är bindande, men platsen kan överlåtas.

Sista anmälningsdag är den 17 september.

Vi börjar med en lättare frukost och avslutar med gemensam lunch!

Under den här förmiddagen får du koll på hur Claude fungerar och hur du kan använda AI som en smart arbetsassistent i ditt dagliga arbete.

Vi går igenom grunderna i Claude och visar hur du använder verktyget för att skriva bättre, analysera snabbare, sammanfatta dokument, skapa beslutsunderlag, utveckla idéer och arbeta mer strukturerat med AI i företaget.

Du får praktiska exempel på hur Claude kan användas för strategi, marknad, försäljning, analys, kundkommunikation och intern dokumentation. Vi visar också hur du bygger bättre prompts, hur du arbetar med filer, hur du skapar återanvändbara arbetsflöden och hur du undviker vanliga misstag

Målet är att du ska gå därifrån med konkreta arbetssätt, färdiga promptmallar och en tydligare förståelse för hur AI kan bli en verklig kollega i ditt arbete och de stora fördelarna av att använda Claude.

Utbildningen hålls av Henrik Anderberg från GO MO GROUP

Välkommen att investera i din framtid!

Viktig information!
OBS: För att kunna delta i workshopen krävs en Claude-licens samt en medtagen dator. Utan dessa kan du inte delta i övningarna.

0