Handelskammarens Nätverk för VD-assistenter erbjuder dig som medlem i nätverket en nischad utbildning i hur vi praktiskt kan använda oss av AI.
Linda U Johansson är en erfaren och tankeväckande föreläsare inom digitala trender, e-handel, Metaverse och framtidsspaning. Hon har mångårig bakgrund inom IT där hon bland annat har grundat e-handeln till Volvo Cars, Lynk & Co, Sigma mfl. Hon var VD på KnowIT System Development som är ett IT-konsultbolag som hjälper företag och organisationer i den digitala transformationen. Linda är också en mycket populär handledare i utbildningen till Executive Business Assistant 2.0.
Med sin insikt och erfarenhet kommer Linda förmedla en förståelse för vad som väntar i framtiden och lära oss hur vi praktiskt kan använda AI i vårt dagliga arbete.
Upplägget ser ut så här:
- Introduktion och inspiration
- Vad är möjligt med AI idag?
- Workshop 1 – Identifiera användningsområden
- Paus
- Workshop 2 – Testa AI-verktyg
- Implementera AI i arbetsflöden
Varmt välkommen!